Черно море и Ботев (Пловдив) врътнаха реми

Черно море и Ботев (Пловдив) завършиха при 1:1 в двубой от Групата за Лига Европа на 30-ия кръг на Efbet лига на базата на „канарчетата“ в Коматево.

Домакините стартираха страхотно и в 17-ата минута бяха на сантиметри от гола, но Филип Филипов уцели напречната греда. Десет по-късно Стефан Велев пропусна чудесна възможност за Черно море, а „моряците“ поведоха в края ба първата част след гол с глава на Стефан Станчев (1:0).

Втората част започна вяло и в началните й минути липсваха опасни положения. Това се промени в 69-ата минурта, в която Атанас Илиев се разписа за 1:1, а следващите 4 минути „канарчетата“ пропуснаха още една сериозна възможност, а техен гол беше отменен заради засада.

С равенството Черно море остана на седмото място на 5 точки и мач повече от Левски, което засилва интригата два кръга преди края при победа на „сините“ над Царско село от 20:00 часа тази вечер. Ботев пък е последен в четворката за Лига Европа със седмия си пореден мач без победа.