Нафтата е на път да се спаси след невиждана драма!

Чудото в Бургас почти е факт! Вече всичко се намира в ръцете на Нефтохимик! Отборът постигна победа със сензационен обрат и при сензационен сценарий срещу Лудогорец II на „Лазур“ с 3:1.

Само преди броени дни имаше напрежение и треньорски уволнение, а след това и завръщане на Людмил Киров, но колективът показа, че е на много високо ниво.

След успеха си от 33-ия кръг Нафтата е 14-и с 26 точки и е с 1 точка пред Локо (Горна Оряховица), като в последния тим гостува в Своге, а „железничарите“ са гости на столичния Септември.

Бранко Костадинов откри за гостите от Разград в 5-ата минута, а звездата на домакините Мохамед Брахими изравни от дузпа в 72-ата минута.

При 1:1 гостите стигнаха до дузпа, но Марин Орлинов успя да я спаси, както направи и срещу Созопол в миналия кръг.

Това мотивира пределно домакините и Теодор Костов вкара за пълния обрат в 86-ата минута, а в 93-ата минута и Момчил Кузманов заби един гол за крайния резултат.