Локо (София) официално се завърна в елита!

Столичният гранд Локомотив (София) се завърна в елита на българския футбол след успех с 4:1 над Септември (Симитли) като гост в двубой от 32-ия кръг на Втора лига.

Така „железничарите“ на практика си гарантираха второто място в класирането два кръга преди края и шест години след фалита на клуба през 2015 година и старта от „А“ окръжна група, отново са сред най-добрите родни отбори. Локомотив започна много силно мача и Светослав Диков удари гредата в 9-ата минута. Натискът на гостите даде резултат в 20-ата минута, когато юношата на столичани Красимир Милошев засече прострелно центриране в наказателното поле за 1:0.

Домакините успяха да изравнят при една от редките си атаки и пет минути, след като получиха гол, Христо Иванов изравни (1:1). Столичните „железничари“ продължиха да преследват победата и Красимир Милошев отново се разписа за 2:1 в 32-ата минута с удар от границата на наказателното поле.

Минути след подновяването на играта младокът Валентин Николов направи резултата 3:1 в полза на Локо с диагонален удар, намерил левия ъгъл на вратата на домакините. По-малко от десет минути след третия гол, Локомотив отбеляза и четвърти (4:1) с прецизен удар от границата на наказателното поле, дело на Александър Александров.

Столичани вкараха и пети гол в 70-ата минута, но попадението на Диков беше отменено заради засада. До края Локо опита още няколко пъти да отбележи, но резултатът се запази.