ЦСКА постигна шеметен успех над шампиона Лудогорец

ЦСКА постигна исторически успех над шампиона Лудогорец и надделя с 4:1 в дербито на кръга. „Червените“ записаха първи успех в първенството над разградчани на „Българска армия“, а освен това за пръв път вкараха повече от два гола в съперничеството помежду си.

Точни за тима на Любо Пенев бяха Юрген Матей, Бисмарк Чарлс, Мено Кох и Жорди Кайседо. За осигурилите си вече 10-а титла разградчани гола отбеляза Сисиньо.

Първото полувреме започна с масиран натиск на домакините, които потърсиха незабавна развръзка и ранен гол в своя полза. И той падна още в четвъртата минута. „Червените“ изпълниха ъглов удар, а Юрген Матей се разписа с глава от непосредствена близост.

Лудогорец опита да отговори с две акции по фланговете, но центриранията на Десподов и Сисиньо не доведоха до нещо по-сериозно за шампионите.
Амос Юга също се оказа в изгодна позиция за обстрелване на вратата в средата на полувремето, но стреля в обсега на Кахлина.

Вратарят на „зелените“ показа добри умения и при изстрел на Кери от много малък ъгъл, малко преди почивката.

Преди паузата нова промяна в резултата нямаше и домакините се оттеглиха с гол аванс.

На почивката бе извършена принудителна смяна в Лудогорец и Жосуе Са бе заменен от Петрос Сотириу. Гръцкият нападател обаче изкара само 7 минути на терена и също бе заменен принудително.

В 54-ата минута започнаха лудите 8 минути. Греъм Кери отигра с глава топката към точката на дузпата, а там Бисмарк Чарлс от движение я прати за втори път във вратата на Лудогорец и ЦСКА поведе с 2:0. В 60-ата минута Кирил Десподов изведе отлично между цялата защита на ЦСКА Сисиньо, а бразилецът простреля Бусато – 2:1. Още в следващата атака обаче ЦСКА вкара трети гол. Варела центрира отлично от фаул, а Мено Кох с глава простреля Кахлина за 3:1.

В последните минути на срещата Мавис Чибота получи жълт картон, след което започна с гневни изблици към съдията Георги Кабаков. Реферът не се колеба дълго и му показа втори жълт картон.

В петата минута на добавеното време Сантана фаулира Кайседо в наказателното си поле и Кабаков отсъди дузпа. Потърпевшият изпълни безупречно и оформи крайното 4:1 за ЦСКА.

С победата ЦСКА се изравни по точки с Локо (Пловдив) в борбата за второто място. Двата тима имат по 58, а следващият кръг ще решат спора за второто място в директен сблъсък.