Шок за Берое! Арда изненада заралии в Стара Загора

Арда победи Берое с 2:0 като гост в среща от 28-ия кръг на Efbet лига и записа пети успех в петте си мача със заралии за първенство досега.

Гостите започнаха много силно мача и на няколко пъти пропускаха да вкарат, преди това да стори Тонислав Йорданов с глава в 40-ата минута. Берое опита да застраши вратата на съперника в последните минути на първата част, а около 60-ата Мартин Камбуров на два пъти беше близо до изравняването, но не уцели вратата.

Устремът на домакините обаче секна в 78-ата минута, когато реферът Георги Кабаков отсъди дузпа за фаул на Джунеит Али в наказателното поле, а Тонислав Йорданов я реализира за 2:0. До края Кукула пропусна от добра възможност за домакините, но стреля над вратата.

С победата Арда се доближи на четири точки от третия Локомотив (Пловдив), който е с два мача по-малко, а Берое няма победа от март, записвайки едва една точка в последните си седем мача от първенството.