Шок за Локо (Сф)! Янтра „прегази“ железничарите

Локомотив (София) не успя да победи Янтра и да се завърне още днес в елитната ни група. В мач от първенството на Втора лига „железничарите“ загубиха с 1:3 на своя стадион, а с това основният им претендент Пирин (Благоевград) със сигурност ще приключи сезона на върха.

Ръководството на Локо в лицето на боса Иван Василев създаде всички предпоставки за празник на стадиона, след като пусна свободен вход и доста фенове дойдоха да подкрепят любимците си.

Мачът, ръководен от родената в Габрово Християна Гутева, започна с огромен натиск на Локомотив (София). В рамките на няколко минути домакините пропуснаха три положения за гол. Първо Красимир Милошев изстреля мощен снаряд отдалеч, но вратарят на габровци Иван Гошев прояви завиден рефлекс и изби в корнер.

В 16-ата минута отново стражът на Янтра се прояви майсторски, след като спаси шут на Светослав Диков. Три минути след това Локо пропиля още един чудесен шанс, когато Деян Иванов се размина с качествено центриране на Сашо Александров. После дойде шокът за Локо и радостта за гостите. Те вкараха два идентични гола само в рамките на 6 минути.

В 22-ата Димитър Видев центрира от ъглов удар и нападателят Иван Петков с глава откри резултата – 0:1. След това пак Видев центрира и пак от корнер, като този път с глава точен беше Христо Митев – 0:2. До ъгловия удар се стигна, след като защитникът на домакините Марио Петков се опита нескопосано да върне топката на вратаря Витков.

През второто полувреме Локомотив (София) натисна съперника и в 53-ата минута отбеляза гол, който обаче беше отменен заради засада. В 70-ата минута домакините поискаха дузпа за нарушение срещу Красимир Милошев, но Гутева не реагира и не посочи бялата точка.

В 74-ата минута Локо отново беше близо до гола, но след удара на влезлия като резерва Григор Долапчиев топката се отби в гредата.

Янтра тотално шокира домакините с трети гол в 83-ата минута, дело на Тони Иванов, което уби интригата в срещата за 3:0. Въпреки това „железничарите“ не се предадоха и зарадваха феновете с почетен гол в продължението, отбелязан от Светослав Диков (1:3).

Локомотив остава на второто място в класирането, даващо право на изкачване в Efbet лига с 6 точки аванс и мач повече от Спортист (Своге). Янтра пък почти сигурно си гарантира оставането в групата със 7 точки и мач повече от преследвача Локомотив (Горна Оряховица) и 8 пред първия изпадащ Нефтохимик.