Левски удари Царско село и така счупи каръка

Левски постигна победа с 2:0 при гостуването си на Царско село в първи мач от плейофа за Лигата на конференциите.

Успехът за „сините“ донесоха Марин Петков в 9-ата минута и Борислав Цонев (88′), който се завърна в игра след 214 дни отсъствие от терените заради тежка контузия в коляното. Той беше посрещнат с аплодисменти от феновете на Левски..

Голът на Марин Петков беше първи за Левски след точно 6 часа и 9 минути „суша“. Преди това 26-кратният шампион на България не се беше разписвал в 4 поредни мача, като в тях стигна само до едно равенство и след него нареди три загуби.

Именно четири срещи без попадение е най-лошата серия в цялата история на клуба, която преди това е регистрирана два пъти.  Това е станало за първи път в края на 1955-а и началото на 1956 година. Втората е през 1979 г., но при тях загубите са по-малко, отколкото сега, съответно две и една.

С победата днес Левски събра 31 точки и заема 3-то място в група „А“ на 2-та шестица и продължава да мечтае за участие в Европа през следващия сезон. На 7-мо място, което дава право на участие на бараж за Лигата на конференциите, се намира Черно море с 40 т. Царско село е с 34 т., а Ботев Пловдив е с 24 пункта.

В следващия кръг „сините“ гостуват на „канарчетата“, докато за възпитаниците на Антони Здравков предстои мач във Варна.