Лудогорец е шампион за 10-и пореден път!

Лудогорец победи Берое с 3:1 в мач от 27-ия кръг на Efbet лига, който се оказа шампионски, тъй като разградчани вече са недостижими на върха в класирането пред преследвачите ЦСКА и Локомотив (Пловдив) четири кръга преди края.

С това Лудогорец приключва сезона като номер 1 у нас за рекорден десети път, подобрявайки постижението на ЦСКА от девет поредни трофея (1954- 1962 г.).

Срещата започна вихрено за домакините, които имаха претенции за дузпа, а топката на два пъти срещна гредата на Берое.

Между 30-ата и 35-ата минута ВАР се намеси решаващо на два пъти и първо призна първоначално отменен гол на Десподов (1:0), а след това накара рефера Драгомир Драганов да отсъди дузпа, от която Берое изравни (1:1).

В началото на втората част Лудогорец за пореден път удари гредата на вратата на гостите след шут на Ману, а в следващия четвърт час играта се поуспокои. Удар на резервата Кешерю даде тон за по-опасна игра от страна на домакините, а Кирил Десподов можеше да реши всичко в 71-ата минута, но пропусна.

Разградчани си осигуриха успеха само за пет минути с попадения на резервите Доминик Янков (79′ за 2:1) и Клаудиу Кешерю (84′) за крайното 3:1.