Край на чакането! Интер е новият шампион на Италия

Футболният елит в Италия си има нов шампион! Това стана факт, след като отборите на Сасуоло и Аталанта завършиха наравно 1:1 на „Мапей“ в среща от 34-ия кръг на Серия „А“.

Така бергамаските, които са втори в класирането, не могат да задминат лидера Интер, който е новият носител на Скудетото след вчерашната победа срещу Кротоне.

Двубоят по най-лошия начин за Аталанта, след като стражът Пиерлуиджи Голини си изкара директен червен картон при нарушение срещу стрелец на Сасуоло, който щеше да излезе на празна врата.

Момчетата на Гасперини обаче не се притесниха от това и в 32-та минута Робин Госенс откри след подаване на Руслан Малиновски. Сасуоло обаче натисна, играейки с човек повече и Доменико Берарди изравни в 52-та минута след добре изпълнена дузпа.

Всичко можеше да се провали в 75-та минута, когато Марлон от състава на домакините си изкара червен карто и направи дузпа. Луис Муриел застана зад топката, но пропусна, за да достави титлата на Интер и да отприщи битка, съставена от 5 отбора за второто място в класирането.