Сензация! Руснак изхвърли Джокович в родния му Белград

Световният номер 1 Новак Джокович загуби от Аслан Карацев с 5:7, 6:4, 4:6 в полуфинал на турнира в сръбската столица Белград. Руснакът записа най-голямата победа в кариерата си, а срещата продължи 3 часа и 25 минути.

Ноле започна добре и поведе с 4:1 в първата част, но руснакът направи пълен обрат. Сърбинът взе аванс от 2:0 в началото на втората част, но Карацев спечели четири поредни гейма и направи обрат 4:2. Джокович не се предаде и след нова серия от четири гейма спечели с 6:4 и изравни резултата. В третия сет имаше само един пробив на сметката на Карацев. В деветия гейм Джокович спаси мачбол, но в следващия не успя да се справи и при втория си мачбол руснакът стигна до победата.

На финала Карацев ще играе срещу победителя от двойката Таро Даниел (Япония) – Матео Беретини (Италия).