Крах в „синьо“: ЦСКА разби Левски в голямото дерби

ЦСКА успя да спечели с лекота „Вечното дерби“ срещу Левски с 2:0.

Мачът бе от 26-ия кръг на efbet Лига, а „червените“ стигнаха до успеха с попадения на Кейта в 14-ата минута и на Кайседо в 37-ата.

След този мач тимът на Любослав Пенев е трети с 50 точки и изостава на цели 11 точки от върха, като практически борбата пред тима ще бъде за второто място.

Успехът за ЦСКА бе исторически, тъй като за пръв път от 30 години „армейците“ излизат напред в общата статистика на Вечното дерби. „Червените“ вече имат 56 победи срещу 55 на големия съперник. Равенствата са 43,а  головата разлика е 216:206 за ЦСКА.

Още в третата минути Мартин Петков разтресе гредата на съперника, след като отправи много хубав удар от фаул. След първоначалните силни минути на Левски, играчите на Любо Пенев се окопитиха и тръгнаха в атака. При първия си точен удар те откриха резултата. В 14-ата минута Варела центрира в наказателното поле на Левски, а Рерас не покри Жул Кейта и най-ниският играч на терена вкара с глава – 1:0 за тима от „Българска армия“.

Малко по-късно голмайсторът Жул Кейта се контузи и бе заменен принудително от национала Георги Йомов. Крилото бе в основата на следващите две опасности пред вратата на Левски. Първо пусна отлично прострелно центриране и Ивайло Найденов изчисти топката миг преди играч на ЦСКА да я прати в празната врата. Малко по-късно Йомов бе изведен сам срещу Микулич. Крилото опита да копне топката, стражът на Левски изби. Топката отиде на главата на национала, но той не успя да уцели опразнената врата при добавката.

Все пак само след 120 секунди ЦСКА ликуваше отново. Даске опита да изчисти топката при центиране по земя, но я прати право на крака на връхлитащия Кайседо. Той мигновено изстреля мощен удар по диагонал и прониза за Микулич – 2:0 за ЦСКА.

Това отприщи гнева на феновете на „сините“ в сектор „Б“. Те излязоха на пистата и тръгнаха да нахлуват на терена, а само намесата на полицията успя да  предотврати това.

На почивката Живко Миланов замени Фейсал Рерас със Патрик-Габриел Галчев. Младият треньор промени и схемата на „сините“, което повлия на играта. Левски започна да атакува повече и Краев на два пъти стреля лошо от добри позиции. Кайседо пък бе близо до трети гол за ЦСКА, но Микулич се намеси решително и изби топката от краката му.

Промените в двата състава накъсаха играта и положения пред двете врати липсваха. В последните минути Георги Александров се контузи и „сините“ доиграха мача с намален състав, тъй като Живко Миланов бе направил всичките си смени. Малко по-късно Илия Димитров бе изгонен след сдърпване с Юрген Матей.

В крайна сметка ЦСКА заслужено празнува победа и се подготвя за мачовете от първата шестица.