Нов провал за Берое! Този път загуби от Царско село

Царско село победи Берое с 1:0 като гост в двубой от 25-ия кръг на Efbet лига и нанесе трета поредна загуба на заралии в първенството.

Домакините имаха превес през първата част, която се игра под проливен дъжд и отправиха няколко удара към вратата на Джоди Пласид, но така и не затрудниха вратаря на съперника с точен удар.

Дилан Мертенс пък пропусна два шанса за Царско село – по един в началото на двете полувремена.

Минути след почивката в игра за Берое се появи голмайсторът на заралии Мартин Камбуров, но и той не помогна за повече точност при завършването на атаките на домакините.

Ветеранът получи страхотна възможно да вкара след час, но сбърка при повеждането на топката и изстрелът му срещна тялото на вратаря на Царско село.

Десет минути по-късно и Царско село имаше възможност да вкара, но диагоналният му удар беше отразен от Перниш.

Появилият се като резерва Кукула можеше да решши всичко в 79-ата минута, но не успя да уцели опразнената врата след центриране и удар с глава.

В последната минута на мача Еманиул Манев се измъкна от защитата на домакините и подаде на Андерсон, който на празна врата оформи крайното 1:0 за Царско село.

Берое запазва петата си позиция с 36 точки, докато Царско село е на осмо място с 34.

БЕРОЕ – ЦАРСКО СЕЛО 0:1
0:1 Андерсон (90′)