ЦСКА се изгаври с последния Монтана, вкара цели шест гола

ЦСКА победи Монтана с 6:0 като домакин в двубой от 25-ия кръг на Efbet лига и записа най-резултатната си победа през този сезон.

„Армейците“ поеха контрола от самото начало и поведоха в 13-ата минута с попадение на защитника, първо за холандеца с червената фланелка (1:0). Минути по-късно друго негово попадение беше отменено заради нарушение срещу вратаря на Монтана.

ЦСКА продължи да напада и Тибо Вио удвои резултата в 36-ата минута след удар от дистанция и рикошет в тялото на защитник на гостите (2:0).

Втората част започна вихрено и само за десет минути ЦСКА записа на сметката си гол (3:0) и греда на Греъм Кери и отменено попадение на Бисмарк Чарлс.

Монтана пропусна единствената си възможност за гол в 71-ата минута, когато след центриране отдясно футболист на гостите можеше да нанесе удар, но Турицов го блокира с шпагат. Минути по-късно Юрген Матей се разписа за 4:0 след центриране на Греъм Кери.

Гостите отправиха първия си точен удар в мача едва в 84-ата минута, като изстрелът не затрудни особено Димитър Евтимов.

В самият край на мача Жорди Кайседо оформи крайния резултат с две попадения – едното от дузпа, а другото след пас на Турицов.

ЦСКА изпревари Арда и се настани на третото място в класирането, с две точки пред кърджалийци, кръг преди края на първата фаза на шампионата. Монтана пък остава на дъното с 19 точки.