Арда надви Етър и изскочи пред ЦСКА в класирането

Арда (Кърджали) постигна нова победа – 3:2 над Етър в мач от 25-ия кръг на Еfbet Лига. След успеха тимът на Николай Киров събра 45 точки и излезе на трета позиция в класирането – на точка пред ЦСКА, който обаче е с мач по-малко (б.р. – утре от 18:15 часа приема Монтана). Както е известно, „армейците“ и Арда ще спорят на финала за Купата на България на 19 май.

Етър продължава битката си за оцеляване в елита, като в момента се намира на 13-ата позиция с 21 точки.

Попаденията за победата на Арда днес вкараха Иван Тилев, Тонислав Йорданов и Милен Желев. Точни за „виолетовите“ бяха Миси Мезу и Даниел Младенов.

Домакините от Кърджали стартираха по-активно среща, но защитата на Етър се справи с първоначалния натиск. В 9-ата минута Кольо Станев центрира по земя в наказателното поле на Арда, капитанът Пламен Крумов бе на точното място и изби.

В 21-ата минута „сините“ се възползваха от грешка в защитата на Етър и поведоха. Иван Тилев се разписа във вратата на Христо Иванов за 1:0.

В 25-ата минута Преслав Боруков се откъсна зад защитата на Арда. Звездата на тима от Велико Търново напредна и нанесе изстрел, но Алекс Петков се намеси на много високо ниво. Пет минути преди края на първата част Емил Мартинов отправи силен удар от отлична позиция, топката прелетя над вратата.

В 43-ата минута гостите стигнаха до гол. Христофор Хубчев проби по левия фланг и подаде на Миси Мезу, който овладя и от малък ъгъл успя да вкара. При гола Иван Караджов игра неубедително и му се наложи да вади топката от мрежа си.

В 54-ата минута халфът на домакините Румен Руменов стреля, но кълбото попадна право в ръцете на Христо Иванов. Малко по-късно и Тонислав Йорданов пробва късмета си, но отново стражът на Етър се намеси решително.

В 72-ата минута домакините стигнаха до втори гол. Александър Георгиев намери по земя в наказателното поле Тонислав Йорданов, който се разписа от близка дистанция.

Пет минути по-късно „сините“ направиха перфектна атака, която завърши с гол на Милен Желев. Халфът на тима Иван Тилев технично центрира на далечната греда, където Желев с глава матира Христо Иванов.

В 90-ата минута „болярите“ се върнаха в двубоя. Даниел Младенов се възползва от лошо изчистване на защитата, след което опитният футболист прати топката неспасяемо в мрежата на Иван Караджов.