Голям резил! 10 от ЦСКА отстъпиха на Царско село

Десет от ЦСКА отстъпиха на Царско село с 1:2 в мач от двадесет и четвъртия кръг на Първа лига, игран на стадион „Арена Царско село“ пред празни трибуни.

Първото полувреме не започна добре за армейците. В 8-ата минута главният арбитър Радослав Гидженов отсъди спорна дузпа в полза на домакините за нарушение на Петър Занев, спрямо Стефан Христов.

Зад топката застана Димитър Костадинов, който не сгреши и се разписа за 1:0 в полза на Царско село. В 24-ата минута Мартин Смоленски обстрелва на два пъти противниковата врата, но без успех. Десет минути по-късно домакините организираха бърза контраатака, при която Петър Занев фаулира Ален Стеванович и получи пресилен втори жълт и съответно червен картон.

Така ЦСКА остана с човек по-малко на терена. До края на първото полувреме не се случи нищо по-интересно на игрището и двата състава се оттеглиха на почивка при резултат 1:0 за Царско село.

През втората част армейците оказаха натиск спрямо своя съперник. В 69-ата минута Мeно Кох стреля с глава след корнер, но топката бе избита в нов ъглов удар от защитник на домакините. В 75-ата минута Греъм Кери центрира отдясно след изпълнение на фаул и влезлият след почивката Бисмарк Чарлс засече кълбото с глава, насочвайки го неспасяемо в долния десен ъгъл и възстанови равенството.

В последната минута на срещата Реян Даскалов засече от воле една избита топка и оформи крайното 2:1 за Царско село. До края на срещата армейците опитаха да засилят натиска си и да стигнат до победата, но късметът им обърна гръб.

Следващата среща на ЦСКА е на 21 април (сряда), когато на стадион “Българска армия” гостува Монтана. Мачът е с начален час 18:15 часа.