Шок! ЦСКА удари Лудогорец и е на финал за Купата на България

ЦСКА шокира Лудогорец в Разград и постигна успех с 2:1, като по този начин се класира за финала на турнира за Купата на България. Това става след общ резултат 3:2 в полза на „червените“.

Това е първи финал на тима в турнира от 2016 година насам, когато отборът спечели Купата на България след успех над Монтана във финалния мач.

В спор за трофея тимът на ЦСКА ще спори срещу Арда (Кърджали).

Срещата в Разград тази вечер беше изключително интригуваща. Избраниците на Любослав Пенев успяха да поведат с 2:0 и да направят голяма крачка към финала. Още в третата минута Енрике Рафаел откри резултата, а в 36-ата Георги Йомов удвои. Резервата Елвис Ману намали за домакините в 73-ата минута, но шампионите не успяха да сътворят чудото.

В края на двубоя на „Хювефарма Арена“ се стигна до грозни сцени, а съдията Георги Кабаков изгони с червени картони Любослав Пенев, както и двама футболисти. Треньорът на ЦСКА се нахвърли на Алекс Сантана, който посече Митко Митков пред погледа му. За кратко се заформи меле, а Кабаков отстрани Пенев, пращайки го на трибуните. На Сантана беше показан директен червен картон, но и ЦСКА остана с 10 човека. За втори жълт картон беше изгонен Иван Турицов, който бе сред участниците в мелето.