Историческо! Арда е на първи финал за Купата на България!

Арда се класира за финала на турнира за Купата на България за първи път в историята си след успех с 1:0 като гост на Славия и след 0:0 в първия мач спечели елиминацията. Двубоят на стадион „Славия“ тази вечер беше повторен дебют на Златомир Загорчич начело на „белите“, но наставникът нямаше повод за радост.

Спас Делев направи фрапантен пропуск за Арда още в петата минута, а две по-късно домакините удариха гредата след удар на Емил Виячки. Последваха още няколко пропуска пред вратата на домакините, за да се стигне до гол за Арда в 26-ата минута след корнер. Синът на бившия играч на ЦСКА Милен Петков – Алекс беше най-добре пласиран в наказателното поле и вкара с крак за 1:0.

До края на полувремето играта се успокои и нямаше реални полови положения пред двамата вратари, докато не се стигна до 43-ата минута. Радослав Кирилов беше фаулиран в наказателното поле, реферът Драгомир Драганов отсъди дузпа, но Димитър Рангелов я пропусна.

Минути след подновяването на играта гостите поискаха дузпа за игра с ръка на Рангелов в наказателното поле, но реферът подмина ситуацията. Славия опитваше да тормози отбраната на домакините, най-вече с Радослав Кирилов, но така и не достигаше до опасни удари. В 72-ата минута Владислав Узунов отправи бомбен шут, но топката срещна напречната греда.

Съперникът на Арда ще бъде определен утре, когато след 1:1 в първия двубой, Лудогорец и ЦСКА ще решават спора в Разград от 18:30 часа.