Малшанс! ЦСКА изпусна Лудогорец за Купата в дебюта на Пенев

ЦСКА и Лудогорец не успяха да се победят в първия полуфинал за Купата на България, завършвайки 1:1. Гостите от Разград играха с човек по-малко от 60-ата минута, когато Бърнард Текпетей бе изгонен за втори жълт картон.

„Червените“ поведоха в 77-ата минута с хубав гол на капитана Тиаго, но в 83-ата минута Кирил Десподов асистира на Каули Оливейра, който вкара важен за Лудогорец гол на чужд терен.

Още в 3-ата минута Джером Синклер стреля по посока на вратата на Лудогорец, но право в ръцете на Кахлина.

В 14-ата минута разградчани направиха принудителна смяна, след като Пиерос Сотириу се контузи и на негово място се появи Елвис Ману. Четири минути по-късно след неточност на ЦСКА при изнасянето на топката тя стигна до Вандерсон, който върна към Каули, но бразилецът стреля покрай вратата на Бусато.

В следващите минути ЦСКА пренесе играта в половината на Лудогорец, но без да успее да застраши вратата на Кристиан Кахлина. В 28-ата минута пробив на Мазику завърши с пресечен от Абел Анисе пас. Минута по-късно Текпетей опита да изненада Бусато с мощен удар от дистанция, топката коварно тупна пред стража на ЦСКА, който успя да избие.

В 40-ата минута Кайседо стреля с глава, но Кахлина без проблем спаси. В 44-ата минута Енрике стреля от границата на наказателното поле, но Кахлина отново не се затрудни да улови топката. В първата минута на добавеното време на първата част Тиаго центрира в наказателното поле, където Кахлина изби.

В началото на втората част новият вратар на Лудогорец продължаваше да брани стабилно вратата си. В 50-ата минута той улови топката след изстрел на Кайседо. В 54-ата минута Енрике Рафаел преодоля Жозуе Са, след което имаше шанс да вкара в далечния ъгъл, но той стреля в близкия и Кахлина успя да избие в корнер.

В 60-ата минута Бърнард Текпетей получи втори жълт картон за нарушение срещу Синклер и бе изгонен от игра. В 65-ата минута Оливие Вердон блокира удар на Тиаго.

В 66-ата минута в игра на мястото на Вандерсон се появи бившият играч на ЦСКА Кирил Десподов. Минута след това и Любослав Пенев извърши две смени Жул Кейта влезе вместо Енрике Рафаел, а Синклер, който получи болки след влизането на Текпетей, бе заменен от Георги Йомов.

В 77-ата минута ЦСКА поведе в резултата. Йомов получи дълъг пас по крилото навлезе в наказателното, върна към Жеферсон, който пусна към Тиаго, а португалецът не остави шансове на Кахлина. В 80-ата минута Жул Кейта бе изведен от Мазику, но Кахлина излезе добре и го спря.

В 83-ата минута Кирил Десподов центрира от свободен удар, а Каули Оливейра се разписа от близка дистанция.