0:0 в Кърджали! Арда и Славия ще решат всичко на реванша

Арда и Славия завършиха 0:0 след здрава битка в първия им мач от 1/2-финалите на турнира за Купата на България и оставиха развръзката за реванша в София.

„Белите“ започнаха по-добре и още в 3-ата минута се пробваха да вкарат гол, но Георги Вълчев шутира твърде неточно от изгодна позиция след извеждащ пас на Калоян Кръстев. Шест минути след това Лъчезар Котев от домакините проби много добре през центъра и подаде към Иван Коконо, който не успя да затрудни вратаря Светослав Вуцов.

В 17-ата минута Арда изпусна добър шанс за гол, след като Деян Лозев центрира прекрасно отдясно, но връхлитащия Иван Коконов отправи неточен удар с глава. Топката мина малко над напречната греда на вратаря Вуцов.

Тонислав Йорданов беше близо до гола в 32-ата минута след удар извън наказателното поле, но Светослав Вуцов изби в корнер. Славия отговори със страхотна контраатака и Димитър Ранглево бе изведен на добра позиция, но Иван Караджов отрази удара му и изби в корнер.

В 40-ата минута Спас Делев овладя много добре топката на гърди, финтира Михаил Александров и шутира по земя, но неточно покрай дясната греда.

След почивката домакините се настаниха трайно в половината на Славия, а играчите на Александър Тарханов разчитаха предимно на контраатаки. При една от тях Михаил Александров центрира, Иван Караджов изпусна топката, която попадна в Радослав Кирилов, който шутира от въздуха, но не уцели вратата. Малко по-късно Спас Делев центрира от пряк свободен удар. Иван Коконов отклони топката, която попадна в непокрития Лъчезар Котев, чийто удар обаче бе блокиран.

Арда продължи да атакува, а най-активен бе Спас Делев, който изпълни няколко свободни удара, но без успех. Малко по-късно Иван Тилев проби по десния фланг и извади превъзходно топката към непокрития Спас Делев, който шутира от движение, но Андреа Христов изби топката. В 81-ата минута Славия можеше да изненада неприятно домакините, но Радослав Кирилов не намери целта, а топката мина на сантиментри над напречната греда.

В 87-ата минута Спас Делев отново бе изведе в наказателното поле на „белите“, но и този път шутира неточно над вратата.