Браво! България измъкна точка при визитата на Северна Ирландия

България спечели първа точка в квалификациите за световното първенство в Катар през 2022 година. Футболистите на селекционера Ясен Петров направиха 0:0 със Северна Ирландия при гостуването в Белфаст. Домакините надиграваха нашите през по-голямата част от срещата, а головите ситуации бяха доста малко. Дебютантът Даниел Наумов от ЦСКА 1948 блесна с няколко спасявания и успя да опази вратата си.

Златният шанс за нашите беше в добавеното време на срещата, когато Димитър Илиев можеше да се превърне в герой. Капитанът на Локомотив (Пловдив) беше изпуснат от защитата на домакините при центриране от корнер на Кирил Десподов, засече с глава и топката летеше към горния ляв ъгъл, но Пийкок-Фаръл успя да спаси. Малко след това и Атанас Илиев опита да отбележи, но не успя и така срещата приключи без победител.

През първото полувреме пък домакините удариха греда. В 22-ата минута Стюърт Далас засече топката с глава, пращайки я в напречната греда.

За мача в Белфаст Ясен Петров извърши цели шест промени в сравнение титулярите от мача с Италия в неделя, загубен с 0:2. Специалистът заложи на четирима дебютанти от първата минута – Даниел Наумов, близнаците Андреа Христов и Петко Христов, както и Антонио Вутов. Младият страж на ЦСКА 1948 замени Пламен Илиев, който получи травма на тренировката във вторник.

Възстановеният от контузия Кирил Десподов и Георги Йомов се завърнаха сред титулярите. От започналите срещу Италия на терена тази вечер от първата минута бяха само Валентин Антов, Георги Костадинов, Момчил Цветанов, Ивайло Чочев и Андрей Гълъбинов.

Припомняме, че България загуби първите две срещи от квалификациите, записвайки домакински поражения от големите фаворити в групата – Швейцария (1:3) и Италия (0:2). За Северна Ирландия това бе първо домакинство и общо втори мач в квалификациите за Катар 2022. На старта те отстъпиха с 0:2 на „Скуадра адзура“ в Парма, а преди няколко дни паднаха с 1:2 от САЩ в контрола.