Шамар за Левски! Локо (Сф) победи „сините“ на „Герена“

„Левски“ загуби от „Локомотив“ (София) с 0:1 в контролна среща, която се игра на стадион „Виваком Арена – Георги Аспарухов“.  Единственото попадение бе дело на Валентин Николов в 89-ата минута.

В 7-ата минута Илия Юруков подаде към Здравко Димитров, който финтира един играч на „Локо“ в наказателното поле на съперника и стреля, но Божидар Митрев спаси.

Здравко Димитров стреля от пряк свободен удар в 21-ата минута, но право в ръцете на Митрев.

В 30-ата Драган Михайлович проби по десния фланг и подаде към Здравко Димитров, който можеше да стреля от въздуха, но вместо това си поведе топката. Димитров излезе от позиция, след което топката бе подаде към Стивън Петков, а той продължи към Тома Даске, който стреля от границата на наказателното поле, но неточно в аут.

Здравко Димитров стреля от пряк свободен удар в 34-ата минута, но Божидар Митрев плонжира и изби в корнер.

Билал Бари направи пробив в 48-ата минута, преодоля и Божидар Митрев, след което опита да подаде към Стивън Петков, но топката бе изчистена от играч на „Локомотив“.

Гостите направиха пропуск в 72-ата минута, когато Светослав Диков изскочи сам срещу Николай Кръстев, но вратарят на „Левски“ успя да спаси. След това топката попадна в Георги Бабалиев, който стреля в аут.

Най-доброто положение за „сините“ бе в 76-ата минута, когато Валери Божинов изскочи сам срещу Божидар Митрев и стреля, но Красимир Милошев успя да изчисти топката малко пред голлинията.

„Локомотив“ вкара единствения гол в срещата в 89-ата минута. След центриране в наказателното поле, Валентин Николов бе изпуснат и с глава вкара топката във вратата на Николай Кръстев.

Следващата контрола на „Левски“ е в събота срещу „Сливнишки герой“.

„Левски“ – „Локомотив“ (София) 0:1
0:1 Валентин Николов 89′