Берое шокира ЦСКА, Камбуров все по-близо до рекорда на Жеков

ЦСКА отстъпи на Берое с 0:1 в мач от двадесет и втория кръг на Първа лига, игран на стадион „Берое“ в Стара Загора пред празни трибуни заради пандемията от коронавирус.

През първото полувреме ЦСКА показа по-добра игра и имаше по-чисти положения за гол.

В 19-ата минута Бисмарк Чарлс бе фаулиран пред дъгата на наказателното поле и съдията отсъди пряк свободен удар. Зад топката застана Греъм Кери, който отправи много хубав изстрел под гредата, но стражът на Берое успя да избие с една ръка, а при добавката Пламен Гълъбов стреля с глава над вратата. Малко след това Амос Юга отне кълбото и подаде към Жорди Кайседо, които не успя да подаде към свой съотборник и атаката приключи.

В 37-ата минута Адалберто Пеняранда открадна топката в средата на терена и комбинира с Юга, който продължи към Бисмарк, но защитник на домакините направи шпагат и предотврати поредна опасност пред вратата на Ганев.

До края на полувремето не се случи нищо интересно и двата отбора се оттеглиха на почивка при нулево равенство.

През втората част армейците продължиха да атакуват и да търсят победата. В игра за ЦСКА се появи Енрике Рафаел, който замени Бисмарк Чарлс.

В 66-ата минута именно бразилецът бе фаулиран отляво на дъгата на наказателното поле и главният арбитър отсъди пряк свободен урад. Зад топката отново застана Греъм Кери, който стреля в долния ляв ъгъл, но стражът Генадий Ганев успя да избие в ъглов удар. Веднага след това Тиаго Родригес замени Адалберто Пеняранда и армейците засилиха още натиска си.

В 73-ата минута именно португалецът стреля силно от воле но вратарят на Берое отново изби в корнер. Малко след това Енрике Рафаел центрира остро в наказателното поле и след разбъркване топката попадна в Жорди Кайседо, който отправи много силен изстрел, но над напречната греда.

В 86-ата минута, при една от редките си контраатаки съдията отсъди спорна дузпа за домакините за нарушение на Густаво Бусато спрямо Алиун Фал. Зад топката застана Мартин Камбуров, който стреля силно в горния десен ъгъл и откри резултата.

До края на срещата червените опитаха да възстановят равенството, но съдията отмени гол на Петър Занев, поради несъществуваща засада и срещата приключи при  резултат 1:0 за домакините.

Следващия мач на ЦСКА е на 6 или 7 април, когато на стадион „Българска армия“ гостува Лудогорец в първи полуфинален сблъсък от турнира за Купата на България.