ЦСКА 1948 с трудна победа над Ботев (Враца), върна се в топ 6

ЦСКА 1948 постигна трудна победа с 1:0 над Ботев (Враца) в среща от 22-ия кръг на efbet Лига, която се игра на Националния стадион „Васил Левски“.

Единственото попадение в този мач бе дело на Галин Иванов от дузпа в 75-ата минута.

След този мач новакът в елита е 6-и с 31 точки и си върна мястото в шестицата, докато врачани са 13-и с 18 точки.

Домакините от ЦСКА 1948 първи създадоха напрежение в мача. В 6-ата минута Денислав Александров не успя да засече ниско центрира от левия фланг по атаката на домакините. При последвалия ъглов удар също стори и Ангел Бастунов.

Даниел Генов реши да изненада вратаря Даниел Наумов в 13-ата минута. Всички смятаха, че той ще центрира от десния фланг, но вместо това той стреля. Вратарят на домакините не рискува и изби в ъглов удар. В ответната атака Александър Александър центрира много добре, а Галин Иванов пробва да стреля от воле, но не намери добре топката.

До 22-ата минута двата отбора трябваше да направят по една принудителна смяна и то на централни защитници. Първо Петър Генчев замени Костадин Ничев, който получи контузия. Травма получи и Венци Василев от ЦСКА 1948, който бе сменен от Симеон Петров.

Положенията пред двете врати се изпариха в следващите минути на първото полувреме. Двата отбора трудно си подават топката и по-често се хлъзгаха по терена.

В 50-ата минута Веселин Великов извърши втора принудителна смяна. Даниел Гаджев имаше проблеми с крака си и бе заменен от Никола Колев.

Втората част стартира с добро положение за домакините. Венци Керчев извърши нарушение пред наказателното поле. Ивайло Чочев изстреля много мощен удар, но топката се удари в стената. Малко след като от ЦСКА 1948 поискаха дузпа за игра с ръка на Н’Диайе, но съдията Волен Чинков не отсъди наказателен удар.

Играчите на ЦСКА 1948 опитват да създадат напрежение през вратата на врачани. Галин Иванов и Георги Русев обаче сбъркаха при финалния пас в две обещаващи ситуации.

ЦСКА 1948 създаде най-добрата си възможност в 67-ата винута. Чочев изведе Димитър Митков сам срещу Красимир Костов. Нападателят се засуети и не стреля. Той потърси подаване в страни към Галин Иванов, но ударът му бе блокиран от защитник на врачани.

В 70-ата минута Венци Керчев можеше да вкара за гостите от Враца. След изпълнение на корнер и разбъркване в наказателното поле. Топката придоби причудлива парабола и отиде застрашително към левия горен ъгъл на вратата на гостите. Краси Костов обаче извади кълбото с котешки рефлекс. А кълбото се удари в гредата. ЦСКА 1948 отговори със слаб удар на Ивайло Чочев малко след това.

ЦСКА 1948 поведе в резултата в 75-ата минута. Голмайстор бе капитанът Галин Иванов, който реализира точно осъдена дузпа. Тя бе за нарушение на Петър Генчев срещу Георги Русев. Красимир Костов опита да повлияе психически на Галин Иванов, но той запази хладнокръвие.

След контраатака Георги Русев много добре проби прец центъра и напред с топка в крака. Изстрелът му обаче бе спасен с една ръка от Краси Костов. При изпълнението на ъгловия удар отново Русев стреля, но от рикошет топката излезе в нов корнер.

В края на двубоя след разбъркване в наказателното поле на домакините Бабунски пробва да уцели вратата, но не успя и топката излезе в аут.