Лудогорец с издънка срещу Царско село, отмениха чист гол на „орлите“

Царско село и Лудогорец завършихa 1:1 в интригуващ мач от 22-ия кръг на efbet Лига. Срещата се игра при постоянен снеговалеж на стадиона до Околовръстното шосе на София, което затрудни футболистите на Любослав Пенев и Валдас Дамбраускас.

Резервата Пиерос Сотириу вкара в 77-ата минута, давайки преднина на шампионите, но само секунди след това Мартин Кавдански изравни за тима на Любослав Пенев, разписвайки се с глава за 1:1.

Малко преди края на първото полувреме гол на Лудогорец не бе зачетен заради засада. На повторенията обаче се видя, че при паса на Кирил Десподов Елвис Ману, който се разписа в опразнената врата, е в редовна позиция и логично недоумяваше след решението на съдията Станислав Тодоров.

След равенството шампионите остават на върха с 52 точки, следвани от Локомотив (Пловдив) и ЦСКА (с по 43). Царско село е на осмата позиция с 25 точки.

За Лудогорец това е второ поредно равенство с тима на Любо Пенев в първенството. Припомняме, че в деветия кръг през октомври Царско село отново измъкна точка от „орлите“ – 1:1 в Разград. На 3 март пък спориха за Купата на България, когато шампионите спечелиха гостуването от 1/8-финалите с 2:1.