ЦСКА отнесе Ботев (Враца) и е на 1/2-финал за Купата на България

ЦСКА размаза с 4:0 Ботев (Враца) и се присъедини към компанията на Лудогорец, Славия и Арда на полуфиналите за Купата на България. „Червените“ нямаха особени затруднения срещу врачани, за които дебют записа Веселин Великов. Новият треньор, водил за последно Кариана (Ерден), замени преди дни Антони Здравков.

В герой за ЦСКА се превърна Жорди Кайседо, който блесна с хеттрик. Резервата Бисмарк Чарлс също успя да се разпише за категоричната победа на „армейците“.

Жребият за полуфиналите ще бъде изтеглен до минути.

Мачът на стадион „Българска армия“ започна с едноминутно мълчание в памет на легендата на Ботев (Враца) Любен Куновски, който през седмицата ни напусна завинаги на 72-годишна възраст.

Възпитаниците на Бруно Акрапович започнаха по-агресивно и притиснаха гостите от началото. В петата минута Тибо Вион стреля силно, стражът на Ботев Дамян Дамянов улови топката. В 11-ата отново той центрира отдясно и Жорди Кайседо се разписа с глава за 1:0.

Домакините продължиха да доминират, а положенията пред вратата на врачани се заредиха. В 28-ата минута капитанът Тиаго Родригес (б.р. – при отсъствието на Петър Занев) изведе Брадли Мазику на стрелкова позиция, той нанесе удар, но футболист на гостите блокира. В 38-ата минута Кайседо не успя да вкара за втори път. Стори го обаче секунди по-късно, когато се разписа от дузпа за 2:0. Наказателният удар беше отсъден за фаул на Атанас Зехиров срещу Мазику.

През втората част в игра за „червените“ се появиха Бисмарк Чарлс и Иван Турицов, които замениха Жеферсон и Синклер. ЦСКА продължи да играе по-добре и да контролира събитията. Домакините стигнаха до още по-изразителна победа с две попадения в последния четвърт час. В 75-ата минута Мено Кох направи страхотен пробив по лявото крило, финтирайки Ненов и Зехиров, след което поднесе топката на Кайседо и той с едно докосване оформи първия си хеттрик с червената фланелка – 3:0.

В 78-ата Бисмарк Чарлс се възползва от подарък на Аласан Н`Диайе, озова се сам срещу Дамянов, преодоля го и прати топката в празната врата за 4:0. Малко преди края Кайседо пропусна да вкара още един гол. Пеняранда го изведе сам срещу Дамянов, но еквадорецът не успя да го излъже и загуби топката.

В неделя ЦСКА гостува на Берое в Стара Загора в мач от шампионата – от 14:15 часа.