Браво! Гришо смачка сърбин в Акапулко и е на 1/4-финал

Най-добрият български тенисист Григор Димитров разби Миомир Кецманович с 6:4, 6:2 в мач от 1/8-финалите на турнира в Акапулко, който е от категория АТР 500. Това беше първи двубой между двамата съперници, а Гришо демонстрира класата си над сръбския противник.

На четвъртфиналите Димитров ще се изправи срещу Лоренцо Мусети (Италия), който записа трудна победа с 2:6, 6:3, 7:6 (1) над Франсис Тиафо от Франция.

ПЪРВИ СЕТ
Мачът започна лошо за Григор Димитров, който допусна да бъде пробит още в първия гейм на срещата. Българинът обаче веднага върна брейка – 1:1. След това Гришо взе подаването си и за първи път в двубоя поведе в резултата. Последва нов пробив в полза на Димитров, който дръпна с 3:1. Григор затвърди и този пробив и поведе убедително в първия сет. Едва след това Кецманович спечели гейм и намали изоставането си на 2:4. Последва размяна на взети собствени сервис геймове и резултатът стана 5:3 в полза а Григор Димитров. При свое подаване Григор поведе с 40:0, но въпреки солидния си аванс допусна пробив и Кецманович намали още изоставането си. След това Гришо направи нов пробив в сервиса на съперника и по този начин спечели първия сет – 6:4.

ВТОРИ СЕТ
Този път Григор Димитров започна по-добре и взе първия си сервис гейм в сета. Кецманович отговори, спечели подаването си и изравни. Българинът взе сервиса си, а след това направи и пробив, за да поведе с 3:1. Последва размяна на спечелени собствени сервис геймове и резултатът стана 4:2 за Димитров. След това Гришо взе подаването си, а направи и пробив в сербиса на сърбина и така спечели втория сет с 6:2 и стигна до победата в мача.