Лудогорец детронира Локо (Пд) и е на 1/2-финал за Купата на България след голяма драма

Лудогорец победи Локомотив (Пловдив) с 2:1 след продължения (1:1 в редовното време) в 1/4-финал от битките в турнира за Купата на България и детронира носителя на трофея в последните две години. „Смърфовете“ губят за първи път от 14 мача в турнира, а серията им продължи точно 1240 дни.

След края на срещата на няколко играчи се струпаха, Жозе Уртадо от Локомотив и Джордан Икоко от Лудогорец се спречкаха, а реферът им показа червени картони.

Двубоят в Разград започна с по-актива игра на домакините, които отправиха първия си точен удар в 7-ата минута, дело на Елвис Ману. Последваха още няколко опасни атаки на домакините, които обаче не завършиха с точен удар. Гостите станаха по-активни след първия половин час на мача, но така и не успяваха да уцелят рамката на дебютанта Кристиан Кахлина, макар Алмейда и Минчев да имаха две страхотни възможности след 35-ата минута. До края на полувремето двата отбора заложиха на сигурното и не застрашиха особено вратата на съперника.

В началото на втората част нямаше и помен от предпазливите действия на двата тима през първото полувреме. Лудогорец откри след гол на Сотириу (1:0), разписал се с глава след центриране на Телпетей. Само минута по-късно Локомотив изпусна златен шанс да изравни и ударът на Конър Руан не попадна в целта.

„Смърфовете“ натиснаха домакините и след два блокирани удара последва такъв в очертанията на вратата, дело на Момчил Цветанов в 61-ата минута, но Кахлина се справи. Пловдивчани продължиха да опитват да стигнат до равенството и в 69-ата минута на терена се появи футболист номер 1 а България за последните две години Димитър Илиев.

Последваха още няколко възможности за пловдивчани до края на мача, но Салинас, Карагерен и Илиев ги пропиляха. Минути преди края Момчил Цветанов изстреля опасно топката към вратата на Лудогорец, но новият страж на разградчани се справи блестящо.

Победата на Лудогорец в редовното време обаче бе отнета в последната атака в мача. В 93-ата минута Георги Минчев се озова сам на далечната греда и отблизо изравни (1:1), с което прати двубоя в продължения.

В първото Локомотив имаше повече положения, като с пропуски се отчетоха Алмейда, Димитър Илиев и Кристиан Илич. За Лудогорец пък Кешерю пропиля страхотна възможност. Второто не предложи толкова положения, но пък Лудогорец успя да вкара гол в 114-ата минута, дело на Чибота, оказал се победен в мача (2:1).