Локо (София) обърна и разби Добруджа, все по-близо е до промоция в елита

Запътилият се към завръщане в елита Локомотив (София) отвя с 4:1 Добруджа в мач от 23-ия кръг във Втора лига. Гостите от Добрич откриха рано резултата чрез Миросла Пушкаров, който се разписа с глава в деветата минута, след което футболистите на Иван Колев доминираха и заслужено стигнаха до успеха.

Така Локомотив се доближи само на точка зад лидера Пирин (Благоевград), който днес направи 1:1 със Спортист (Своге).

В 17-ата минута защитникът Мики Орачев блесна със страхотен гол, прехвърляйки Димитър Илиев с удар от 30-ина метра за 1:1. „Железничарите“ направиха пълен обрат чрез Матеус Дуарте в 27-ата, а в 33-ата дежурният голмайстор Светослав Диков покачи на 3:1.

През втората част темпото на игра спадна, но в края на двубоя Томислав Павлов oформи крайното 4:1 за тима на Иван Колев. Халфът се разписа в 89-ата минута с дебютното си попадение за Локомотив.

След поражението Добруджа е на десетата позиция с 24 точки.