Левски възкръсна във Враца и обърна Ботев за важни три точки

Левски спечели с 3:1 гостуването на Ботев (Враца) от 21-ия кръг на efbet Лига. Футболистите на Славиша Стоянович изоставаха на полувремето с 0:1 след гол на Костадин Ничев в шестата минута, но през втората част бяха като преродени и категорично надиграха избраниците на Антони Здравков.

„Сините“, които бяха в жълт екип днес, постигнаха светкавичен обрат. В 57-ата минута Найджъл Робърта изравни за 1:1, а само две минути след това точен за 2:1 беше защитникът и капитан на столичани Живко Атанасов.

В 66-ата Робърта вкара за 3:1 от дузпа, отсъдена за нарушение на Костадин Ничев срещу Мартин Петков.

Така нидерландецът отново се превърна в герой за Левски и има 6 попадения в последните 3 мача (хеттрик за победата над Берое с 3:1 за Купата на България и едно попадение при равенството 2:2 с Ботев Пловдив миналата неделя).