Лудогорец разби Берое насред Стара Загора и погледна към титлата

Лудогорец победи Берое с 4:1 като гост в мач от 20-ия кръг на efbet лига.

Мачът започна отлично за Лудогорец и Кешерю откри резултата още в 3-ата минута, а пет по-късно Десподов удари гредата. Домакините показаха зъби в средата на първата част, а в самия й край на два пъти пропуснаха да изравнят, но Макоута и Фал не се справиха.

Минути след подновяването на играта Берое стигна до изравнителен гол след хубав удар на Иван Минчев от фаул. Малко след това пък отбраната на Лудогорец се справи при двойна опасност в рамките на секунди, дело на Макоута и Лебон.

Радостта на домакините от изравняването обаче продължи само 10 минути, след което резервата Елвис Ману отново даде аванс на разградчани. Четвърт час преди края вратарят на Берое спаси тима си от трети гол след опасен шут на Доминик Янков.

Десет минути преди края завръщане в efbet лига след повече от половин година пауза направи Вандерсон, който преди дни поигра и в турнира за Купата на България за 2:1 срещу Царско село.

Лудогорец окончателно уби интригата в 82-ата минута, след като отново се озова сам срещу вратаря и не сбърка за 3:1. Минута преди края пък Десподов оформи крайното 4:1 след пробив отдясно и удар в далечния ъгъл.

Домакините са в серия от три поредни загуби (две за първенство и една за Купата), докато Лудогорец дръпна с 8 точки на върха пред ЦСКА. Разградчани нямат загуба от Берое от 2016 година и записаха пет поредни победи в последните пет двубоя със заралии.