Много скука и безлично 0:0 между ЦСКА и Локо (Пловдив)

ЦСКА и Локомотив (Пд) завършиха наравно 0:0 в мач от двадесетия кръг на Първа лига, игран на стадион „Българска армия“ пред празни трибуни заради пандемията от коронавирус.

През първото полувреме армейците имаха пълно териториално превъзходство и бяха по-добрият отбор.

Още в 7-ата минута Тиаго Родригес шутира отдалеч, но Илко Пиргов улови топката.

В 13-ата минута Петър Занев центрира отляво към Жорди Кайседо, който игра с глава и бе повален от стражът на гостите, но съдията вместо да посочи бялата точка даде жълт картон на нападателя.

В добавеното време Тибо Вион стреля от фаул, но Пиргов изби, след което прозвуча и последният съдийски сигнал и двата състава се оттеглиха на почивка при нулево равенство.

През втората част ЦСКА продължи да напада и да бъде по-агресивният отбор на терена.

В 52-ата минута след опасна атака на червените и грешка в противниковия отбор коженото кълбо се разходи по аутлинията и се отби от гредата, след което Кайседо бе повален от Илко Пиргов, но съдията отново остана безмълвен.

Малко след това в игра за армейците се появиха Енрике Рафаел и Джером Синклер, които замениха Тиаго Рордигес и Бисмарк Чарлс.

В 70-ата минута дойде и най-чистото положение за гол, когато Енрике Рафаел проби през няколко футболисти на Локомотив и центрира отляво към Амос Юга, който с глава намери Кайседо в наказателното поле, но изстрелът на нападателя премина над горната греда на Пиргов.

Три минути по-късно Брадли Мазику подаде към Тибо Вион, който стреля от границата на наказателното поле, но след рикошет топката излезе в ъглов удар.

В 84-ата минута Занев центрира отляво и Енрике подаде с глава към Жорди Кайседо, който направи атрактивна задна ножица, но изстрелът му отново мина над горната греда.

До края на срещата червените тотално натикаха своя противник в наказателното им поле, но нямаха шанс пред гола и срещата приключи при нулево равенство.

Следващият мач на ЦСКА е на 14 март (неделя) от 17:00 часа, когато на стадион „Българска армия“ гостува тима на Етър (ВТ).