ЦСКА 1948 е на 1/4-финал за Купата след победа с продължения над Ботев (Пловдив)

ЦСКА 1948 за втора поредна година се класира за четвъртфиналите на купата на България. Столичният тим елиминира Ботев (Пловдив), след като спечели гостуването си в Коматево с 2:1 след продължения. Решително се оказа попадението на Димитър Митков в първото продължение.

Така „канарчетата“ не само остават без успех след назначението на новия треньор Азрудин Валентич, но и нямат победа от 26 октомври 2020 г., когато записаха домакински успех с 2:0 над Ботев (Враца). За първи път от 2015 г. „жълто-черните“ отпадат на осминафиналите за купата на България.

Мачът започна изключително интересно. Реда Рабей нямаше шанс даде аванс на Ботев още в осмата минута, когато ударът му от границата на наказателното поле се отби от левия страничен стълб на вратата на Димитър Тодоров.

Осем минути по-късно ЦСКА 1948 откри резултата. Ивайло Чочев беше точен от дузпа, отсъдена за нарушение на Марио Младеновски срещу Димитър Митков. Десет минути преди почивката вратарят на гостите имаше две поредни страхотни намеси, за да запаси преднината на тима си.

Ботев (Пловдив) все пак изравни в 53-ата минута. Появилият се като резерва през първото полувреме бразилец Маркиньос се разписа с далечен удар в дебюта си за „канарчетата“.

В 77-ата минута гредата помогна и на „жълто-черните“. Далечен удар на Денислав Александров се отби от напречната греда на вратата на Георги Аргилашки.

До края на редовното време нов гол не падна и се наложи да се изиграят продължения. В петата минута на първото продължение Димитър Митков вкара победния гол, след като с глава засече центриране на Денислав Александро от фаул.

Така ЦСКА 1948 се класира за класира за четвъртфиналите и сега в събота му предстои гостуване на Етър. Ботев (Пловдив) ще продължи опитите си за първа победа от десет мача с гостуване на Левски на 7 март.