ЦСКА победи лесно Черно море по пътя си към 1/4-финалите за Купата

ЦСКА победи Черно море с 3:1 в 1/8-финален двубой от турнира за Купата на България.

Резултата откри новото попълнение на „армейците“ Бисмарк Чарлс, възползвайки се от грешка на вратаря на гостите в 10-ата минута (1:0). В 39-ата Георги Йомов удвои от дузпа (2:0), отсъдена за нарушение на Даниел Димов именно срещу Чарлс, който днес започна като титуляр за първи път с червената фланелка.

Между двата гола Кайседо и Мазику имаха възможности да направят аванса на „армейците“ още по-изразителен, но пропуснаха от добри позиции.

В началото на втората част (49′) Йомов оформи класическото 3:0, след като получи топката на границата от наказателното поле. Черно море намали изоставането си след час игра, като капитанът Даниел Димов беше най-добре пласиран при центриране от фаул и вкара за 3:1 с глава. След гола „моряците“ взеха инициативата и създадоха няколко опасности, но без да застрашат сериозно вратата на ЦСКА.

Победата е втора поредна за ЦСКА над Черно море в рамките на малко повече от седмица, като „червените“ все още нямат загуба от „моряците“ у дома в мачовете за Купата на България. Треньорът на ЦСКА Бруно Акрапович пък също остава непобеден в турнира.