Каква драма! Славия обърна Арда в луд мач с пет гола

Славия стигна до много важна победа с 3:2 като домакин срещу Арда Кърджали в мач от 19-ия кръг на efbet Лига. „Белите“ на два пъти изоставаха в резултата, но в крайна сметка успяха да стигнат до трите точки.

По този  начин Славия прекъсна серията от 11 поредни мача без загуба на Арда в шампионата. Воденият от Александър Тарханов отбор също така се измъкна от предпоследното място преди изиграването на останалите мачове от кръга.

Арда направи сериозен пропуск в 7-ата минута, когато Спас Делев бе изведен сам срещу Светослав Вуцов, но ударът му бе отразен от вратаря на Славия, който изби в корнер. Минута по-късно след изпълнението на ъгловия удар, Иван Коконов подаде към Лъчезар Котев, който бе оставен непокрит в наказателното поле на Славия и стреля, но право в ръцете на Светослав Вуцов.

Арда поведе в резултата в 15-ата минута. Спас Делев много добре видя включването на Александър Георгиев по левия фланг, а той центрира в наказателното поле на домакините, където Надер Гандри допусна груба грешка, оставяйки топката, а след това Тонислав Йорданов изпревари Емил Виячки и вкара топката във вратата на Светослав Вуцов.

Славия успя да изравни резултата още в следващата атака. В 16-ата минута Радослав Кирилов елиминира Милен Желев и центрира в наказателното поле на Арда, Иван Караджов боксира топката, но тя попадна в краката на Питър Макрилос, който веднага стреля, пращайки топката под плонжа на вратаря на гостите и във вратата му.

Димитър Рангелов отправи удар от разстояние в 34-ата минута, но право в обсега на Иван Караджов, който спаси без затруднения.

Арда върна аванса си в резултата в 40-ата минута. Спас Делев подаде към Александър Георгиев, който центрира в наказателното поле на Славия, където Румен Руменов бе изпуснат от Филип Антовски и с глава вкара топката левия ъгъл на вратата на Светослав Вуцов за 1:2.

Арда направи сериозен пропуск в 49-ата минута, когато Александър Георгиев получи пас зад гърба на отбраната на Славия, навлезе в наказателното поле на домакините и реши да стреля, но много неточно в аут.

Славия изравни резултата в 55-ата минута. Емил Виячки отне топката от Иван Коконов и подаде към Димитър Рангелов, който пусна в наказателното поле на Арда към Георги Вълчев, а той финтира Емил Мартинов и вкара топката в горния ляв ъгъл на вратата на Иван Караджов.

Димитър Рангелов комбинира с Питър Макрилос в 68-ата минута, а той стреля от границата на наказателното поле на Арда, но слабо и право в ръцете на Иван Караджов.

Арда направи сериозен пропуск в 71-ата минута, когато пред Милен Желев се откри добра възможност в наказателното поле на Славия, но ударът му бе блокиран.

Славия поведе с 3:2 в 72-ата минута. Никола Таравел не изчисти добре топката и я предаде в притежание на Славия. Дарко Тасевски пусна перфектен извеждащ пас към Питър Макрилос, който бе сам срещу Иван Караджов и прокара топката между краката му, пращайки я във вратата му.

Спас Делев стреля от пряк свободен удар в 76-ата минута, топката премина над напречната греда на вратата на Славия, а Светослав Вуцов се удари лошо при плонжа в левия стълб.

Милен Желев центрира коварно в наказателното поле на Славия, насочвайки топката към вратата на Светослав Вуцов, но той се намеси и изби в корнер.

Славия – Арда 3:2
0:1 Тонислав Йорданов 15′
1:1 Питър Макрилос 16′
1:2 Румен Руменов 40′
2:2 Георги Вълчев 55′
3:2 Питър Макрилос 72′

Инфо: dsport.bg
Снимка: sportal.bg