Пирин победи Септември (Симитли) и дръпна на върха във Втора лига

Отборът на Пирин Благоевград надигра без особени проблеми гостуващия Септември Симитли с резултат 2:0 в откриващия мач от 20-ия кръг във Втора лига. Спас Георгиев откри в 45-ата, а в 60-ата минута Александър Дюлгеров удвои, а това се оказа и последното попадение в двубоя.

Срещата стартира в добро темпо, като домакините от Пирин опитаха две, три атаки по фланговете, които завършиха с центрирания към наказателното поле, но без опосности за вратаря Филип Димитров.

В осмата минута гостите поискаха дузпа, но главният съдия Владимир Вълков остави играта да продължи, след като не видя основание да отсъди наказателен удар.

В 13-ата минута дойде и най-интересната ситуация до момента. Юлиян Попев центрира от левия фланг в наказателното поле, където Преслав Йорданов не успя да засече на близката греда, а на далечната Борислав Вакадинов блокира Спас Георгиев и топката бе уловена от вратаря Димитров.

Пет минути след това Станислав Манолев опита изстрел от солидна дистанция, но топката прелетя над гредата.

В 23-ата минута Пирин удари греда. Архан Исуф центрира отдясно в наказателното поле, но защитник на Септември игра с глава. Кълбото обаче стигна до Георгиев, който остави за Манолев, който стреля силно пред дъгата на наказателното поле, но топката се отби от напречната греда.

Минута по-късно Илия Карапетров открадна топката в половината на домакините, напредна добре, влезе в наказателното поле отдясно и стреля по диагонала по тревата, но покрай лявата греда на Петър Петров.

В следващите минути Пирин се задържаше по-често в половината на своя съперник, но до нови опасности пред вратата на Димитров не се стигаше.

В 39-ата минута Антон Карачанаков стреля силно от пряк свободен удар от далечна дистанция, но топката премина на около метър от дясната греда на Септември.

„Орлетата“ поведоха в резултата в последните секунди на първата част. Карачанаков центрира от корнер в наказателното поле, където на втора греда Анатоли Лулейски закъсня да покрие Спас Георгиев, който засече топката от въздуха от границата на вратарското поле и реализира – 1:0.

Първата опасна ситуация за втората част дойде в 49-ата минута, когато Конър Хендерсън стреля директно от пряк свободен удар пред наказателното поле, като топката летеше към левия ъгъл на Димитров, но стражът на гостите показа чудесен рефлекс и изби в корнер.

След точно час игра Пирин удвои резултата. Хендерсън центрира от корнер в наказателното поле, където Христо Иванов закъсня да покрие Александър Дюлгеров, който с глава отбеляза за 2:0.

В 69-ата минута Карапетров стреля от дистанция, но право във вратаря на „орлетата“.

Шест минути след това Карачанаков бе намерен с дълъг пас отляво в наказателното поле, който стреля от въздуха, но топката прелетя малко над напречната греда. Впоследствие бе отсъдена и засада на Карачанаков.

Във втората минута на добавеното време резервата Андон Гущеров центрира отдясно в наказателното поле, където Преслав Йорданов стреля с глава, но право в ръцете на вратаря Димитров.

Информация: Gong.bg