Пирин победи Янтра в Габрово и оглави Втора лига

Пирин не сбърка при визитата си на Янтра (Габрово) и я спечели с 2:0, за да оглави временно класирането във Втора лига. След този успех от 17-ия кръг отборът на Уорън Фийни е лидер в таблицата с актив от 38 спечелени точки и има пункт пред Локомотив (София).

В 17-ата минута дойде и първата по-сериозна опасност в мача. Тогава Християн Кожухаров видя излезлият по-напред вратар на Пирин Петър Петров и технично се опита да го прехвърли от около 30-ина метра, но топката срещна гредата.

Само минута по-късно обаче габровци се намираха вече назад в резултата. След бърза контраатака Спас Георгиев получи отдясно и с ниско центриране успоредно на голлинията намери Преслав Йорданов, който стреля, но нацели гредата.

При рикошета обаче кълбото се върна в краката на Станислав Манолев, който на празна врата не сбърка и откри за 1:0.

Второто полувреме започна с натиск на гостите, които продължаваха да търсят второто попадение. В 58-ата минута Антон Карачанаков отправи коварен шут от границата на наказателното поле, но Иван Гошев докосна кълбото и то срещна страничния стълб. В 70-ата минута Тони Иванов центрира добре към Иван Петков. Нападателят стреля хубаво с глава, но за съжаление на Янтра неточно.

3 минути по-късно “орлетата” успяха да забият и втори гол. След ъглов удар на домакините топката бе избита от наказателното поле и подадена към Антон Карачанаков.

Футболистът на Пирин напредна добре с нея, навлезе в наказателното поле на Янтра и с хубав удар по земя с левия крак успя да промуши топката покрай стража на габровци – 0:2.