Наоми Осака смачка тайванка и е на 1/2-финал на Australian Open

Световната №3 Наоми Осака записа 19-та поредна победа и се класира за полуфиналите на Australian Open. Това стана факт, след като 23-годишната японка се наложи с 6:2, 6:2 над Су-Уей Сие от Тайван, която в първия кръг елиминира Цветана Пиронкова.

Осака се нуждаеше само от 66 минути, за да спечели азиатския сблъсък на четвъртфиналите в Мелбърн. Единственото затруднение за японката в мача беше в първия гейм, когато се наложи да спасява брейкбол.

След това нямаше никакъв проблем на корта срещу 35-годишната си съперничка. Наоми Осака пласира 24 уинъра и направи 7 аса по пътя към успеха.

На полуфиналите японката, която е шампионка на Australian Open за 2019 г., ще се изправи срещу Серина Уилямс (САЩ) или Симона Халеп (Румъния).