Лудогорец съсипа Етър в Разград, вкара цели 6 гола на клетите „боляри“

Лудогорец разгроми Етър с категоричното 6:0 в последен мач от 17-ия кръг на efbet Лига. Клаудиу Кешеру се отличи с четири гола,  Пламен Крачунов си вкара автогол, а Каули Оливейра оформи крайният резултат в края на двубоя. Гостите от Велико Търново играха с човек по-малко от 25-ата минута, след като стражът Христо Иванов бе изгонен от игра заради игра с ръка извън наказателното поле.

Разградчани започнаха головата си фиеста още в 6-ата минута с първия гол на Кешеру в срещата. В 25-ата Христо Иванов бе изгонен от игра, а за да се появи Анатоли Господинов под рамката на вратата, от игра излезе хърватският нападател Ловре Кнежевич. В 36-ата минута Кешеру се разписа за втори път в срещата, а две минути по-късно Крачунов си отбеляза автогол. В 41-ата минута румънският голаджия на Лудогорец оформи своя хеттрик. В 52-ата минута Кешеру се разписа за четвърти път във вратата на „болярите“, а във втората минута на добавеното време Каули Оливейра оформи крайното 6:0.

Тимът на Дамбраускас започна ударно мача, като поведоха още в 6-ата минута. Кирил Десподов тръгна към топката, но в момента, в който разбра, че е в засада я остави на Антон Недялков. Защитникът пусна към Кешеру в наказателното поле, а румънският голаджия без проблем засече във вратата на Христо Иванов.

В 12-ата минута Десподов отправи изстрел към вратата на Иванов, но топката излезе в аут. Три минути след това Кнежевич се опита да изненада Ренан с изстрел от дистанция, но бразилецът улови без проблем.

В 19-ата минута Етър можеше да стигне до изравнителен гол. Алдаир прати топката между краката на Георги Терзиев към Ловре Кнежевич, но Ренан спаси с крак изстрела на хърватина.

В 24-ата минута стражът на Етър Христо Иванов бе изгонен от игра, тъй като се опита да отрази удар на Текпетей с ръка извън наказателното поле.

При последвалия свободен удар Кешеру стреля доста над вратата вече пазена от Анатоли Господинов. Хърватският нападател Ловре Кнежевич излезе от игра, за да може Господинов да заеме мястото на Иванов под рамката на вратата.

В 36-ата минута Клаудиу Кешеру стигна до втори гол в срещата. Светослав Дяков намери с дълъг пас Жордан Икоко, който свали към Кешеру, а румънецът прати топката от близка дистанция във вратата на Господинов. Три минути по-късно топката рикошира в Пламен Крачунов след удар на Кирил Десподов и влетя в мрежата на Етър за 3:0.

В 41-ата минута Клаудиу Кешеру оформи своя хеттрик в срещата. Господинов излезе да пресреща Недялков, който подаде към Кешеру в наказателното поле, а нападателят на домакините се разписа в опразнената врата.

За втората част Александър Томаш направи две промени, а Дамбраускас една. На местата на Алдаир Ферейра и Дани Младенов се появиха Яни Пехливанов и Кольо Станев. Доминик Янков пък замени Стефан Баджи.

В 49-ата минута след разбъркване в наказателното поле Десподов успя да стреля, но защитник на Етър успя да блокира удара му с тяло. Две минути по-късно обаче Десподов центрира от свободен удар, а Кешеру засече топката с глава за 5:0.

В 60-ата минута Десподов не успя да отиграе добре и прати топката покрай вратата на Анатоли Господинов. Десет минути по-късно Чибота се опита да прехвърли стража на Етър, но Господинов улови. В 86-ата минута технично изпълнение на Чибота попадна в ръцете на вратаря на „виолетовите“.

Във втората минута на добавеното време Десподов центрира в наказателното поле, където играч на Етър изчисти право в краката на Каули, който матира Анатоли Господинов.

Лудогорец – Етър 6:0
(1:0 Клаудиу Кешеру 6′, 2:0 Клаудиу Кешеру 36′, 3:0 Пламен Крачунов (авт) 39′, 4:0 Клаудиу Кешеру 41′, 5:0 Клаудиу Кешеру 51′, 92′ 6:0 Каули Оливейра )