Левски започна годината ударно, надви Монтана в първия си мач

„Левски“ победи „Монтана“ с 2:0 на старта на пролетния дял на шампионата. Здравко Димитров се разписа в 14-ата минута на стадион „Виваком Арена – Георги Аспарухов“, а в 50-ата точен бе Стивън Петков.

Първата по-сериозна възможност за гол се откри пред гостите в 6-ата минута. Топката бе центрирана от пряк свободен удар към Стефан Цонков, който стигна пръв до топката и от непосредствена близост стреля с глава, но не намери очертанията на вратата.

„Левски“ се възползва от първата си добра атака в 14-ата минута, когато Найджъл Робърта изведе Здравко Димитров в наказателното поле. Крилото си освободи пространство и прати топката в близкия ъгъл на Макенджиев. Това бе първо попадение за Димитров със синята фланелка в първенството

В следващите минути „Монтана“ потърси изравнителния гол, но отбраната на „сините“ се справи с няколко центрирания в наказателното поле.

В 32-рата минута Здравко Димитров получи нов шанс за гол. Той получи от Мартин Райнов, пробва силен удар по земя, който беше блокиран.

До почивката „сините“ разиграваха топката и организираха няколко опасни нападения, но не успяха да стигнат до нов гол.

През втората част „сините“ вдигнаха оборотите и в 48-ата минута Патрик-Габриел Галчев опита късмета си с шут от далечно разстояние. Благой Макенджиев внимаваше и успя да улови без особени трудности.

Две минути по-късно „сините“ удвоиха преднината си. Найджъл Робърта проби по десния фланг, върна към Тома Даске, който продължи към Стивън Петков. Без подготовка Петков стреля от дъгата на наказателното поле и прати топката в мрежата за 2:0.

„Левски“ продължи да атакува и в 55-ата минута Насиру Мохамед се освободи от бранител на „Монтана“ и центрира остро в наказателното поле. Играч на гостите игра с топката и за малко да си вкара автогол. Макенджиев обаче успя да реагира и изби.

В 63-тата минута „сините“ получиха пряк свободен удар. Топката бе центрирана в наказателното поле и новото попълнение Ребин Сулака получи възможност да стреля. Националът на Ирак опита красив шут от въздуха, но прати топката над напречната греда.

Няколко минути по-късно Билал Бари получи шанс да намали изоставането на монтанци. Той засече центриране отляво, но не успя да намери добре топката и стреля в аут.

До края двата тима заложиха на здрави единоборства и темпото спадна, като до нови попадения не се стигна.

„Левски“ – „Монтана“ 2:0

1:0 Димитров 14‘
2:0 Петков 50‘

Левски (4-4-2): 1. Звонимир Микулич – 6. Ивайло Найденов, 3. Живко Атанасов, 5. Ребин Сулака, 22. Патрик-Габриел Галчев – 18. Насиру Мохамед, 4. Мартин Райнов (К), 28. Тома Даске, 11. Здравко Димитров – 9. Стивън Петков, 17. Найджъл Робърта

Резерви: 13. Николай Михайлов, 8. Симеон Славчев, 20. Начо Монсалве, 23. Фейсал Рерас, 77. Илия Юруков, 79. Мартин Петков, 86. Валери Божинов

Жълти картони: Даске, Петков

Съдия: Георги Давидов