Какво завръщане! Камбуров изригна с 2 гола за Берое при успех над Ботев (Враца)

Феноменален гол на Мартин Камбуров със задна ножица в добавеното време донесе драматична победа на Берое с 2:1 като гост на Ботев Враца. Мачът на хлъзгавия терен на ст. „Христо Ботев“ бе от 17-ия кръг в efbet Лига.

Завърналният се преди ден в тима на Берое Камбуров вкара 247-ия и 248-ия си гол, с което донесе успеха на „заралии“. Първият бе от дузпа в 12-ата минута, а вторият със задна ножица в добавеното време на двубоя. Камбуров вече е само на 6 от подобрение на рекорда на Петър Жеков. Попадението за тима на Антони Здравков вкара Мартин Николов в 19-ата минута.

Но Ботев Враца изпусна дузина положения, повечето от тях чисти и определено трябва да съжалява, че пропусна успеха и поне точката. Вратарят на „заралии“ Генадий Ганев също направи много спасявания. След този мач Берое събра 31 точки, а Ботев Враца остава с 15.

Още в първите секунди на двубоя домакините от Ботев Враца стигнаха до чисто голово положение. След атака по десния фланг топката бе центрирана към Мартин Николов, който не може да отправи хубав удар.

А във втората минута Петър Атанасов изпусна невероятно положение. Даниел Генов излезе сам срещу вратаря Генадий Ганев. Той не се полакоми и подаде към нахлуващия Петър Атанасов, който вместо да вкара, уцели единствената останала преграда пред вратата на Берое – защитник на „заралии“.

В 7-ата минута Ботев Враца изпусна трети добър шанс. Този път непокрит и на стрелкова позиция се озова новото попълнение Дориан Бабунски. Той обаче не можа да уцели топката. Няколко минути по-късно Даниел Генов стреля, но в аут.

Николов от Ботев проби по левия фланг и центрира към Генов, който с едно докосване пусна към Петър Атанасов. Десетката на врачани стреля моментално, но ударът му бе много слаб и попадна право в ръцете на Ганев.

В 12-ата минута противно на логиката от началото на двубоя Берое поведе. Голът вкара Мартин Камбуров от дузпа. С това той вече има 247 попадения на сметката си (7 по-малко от подобряване на рекорда на Петър Жеков).

Наказателният удар бе отсъден след като Макута стреля, топката се удари в ръката на Даниел Гаджев и попадна в Камбуров. Докато играчите на „заралии“ искаха нарушение, Ндиайе фаулира Камбуров и Чинков отсъди наказателен удар.

В 19-ата минута Ботев Враца изравни резултата. Дориан Бабунски бе изведе по дясното крило. Той успя с гръб да продължи топката към Мартин Николов, който от воле успя да изравни резултата – 1:1.

В 30-ата минута Камбуров свали добре топката с гърди към Еривалдо. Венци Керчев от Ботев Враца обаче изпревари футболиста на „заралии“ и изчисти топката.

В следващите минути до края на първото полувреме темпото на двубоя спадна леко. До нови чисти голови положения не се стигна и двата отбора се оттеглиха на почивка при 1:1.

Второто полувреме започна като първото – с положение за домакините от Враца. Даниел Генов излезе на страхотна стрелкова позиция, отправи удар, но Генадий Ганев спаси отлично и изби топката в корнер.

В 67-ата минута Ботев Враца вкара топката в мрежата на Берое. След изпълнението на ъгловия удар Бабунски опита да вкара със задна ножица. Ганев успя с върха на пръстите си да избие.

Притичалият Генов вкара кълбото в мрежата, но голът не бе признат, тъй като атакуващият играч на врачани бе в засада в момента на удара на Бабунски.

Минута по-късно Петър Атанасов бе изведен на страхотна позиция от Бабунски. Той стреля моментално, но Ганев уволи кълбото.

В 80-ата минута Ботев Враца пропусна поредния си голям шанс. Даниел Генов излезе сам срещу вратаря на Берое Ганев. Той обаче си затвори ъгъла, изчака и стреля, но в аут.

В 88-ата минута Мартин Камбуров изпусна златен шанс да донесе успеха на „заралии“. Той получи топката на дузпата и стреля по земя, но Венцислав Керчев изби от голлинията.

Ботев Враца – Берое 1:2
0:1 Мартин Камбуров 12′-дузпа
1:1 Мартин Николов 19′
1:2 Maртин Камбуров 90+3′

Състави:

Ботев Враца: 33. Красимир Костов, 24. Алассане Н’Диайе, 81. Атанас Зехиров, 37. Венцислав Керчев, 9. Даниел Генов, 6. Даниел Гаджев (56′ – 17. Чавдар Ивайлов), 20. Дориан Бабунски (80′ – 30. Валери Домовчийски), 18. Илия Миланов, 77. Мартин Николов, 10. Петър Атанасов (73′ – 22. Никола Колев), 23. Христо Златински-К

Резерви: 34. Валерий Дамянов, 14. Димитър Буров, 8. Педро Лагоа, 16. Петър Генчев

Треньор: Антони Здравков

Берое: 33. Генадий Ганев, 5. Теди Мезаг, 6. Александър Цветков (72′ – 73. Иван Минчев), 8. Карлос Охене, 10. Гаюс Макута, 18. Илиас Хасани, 19. Александър Василев, 20. Стив Фуртадо, 25. Георги Ангелов, 29. Еривалдо (60′ – 9. Кукула), 91. Мартин Камбуров

Резерви: 12. Душан Перниш, 7. Димо Бакалов, 17. Ибрахима Конте, 21. Кийлън Лебону, 27. Крум Стоянов