Efbet лига се завърна! Арда вгорчи дебюта на Валентич начело на Ботев (Пд)

Арда (Кърджали) победи Ботев (Пловдив) с 2:0 в среща от 17-ия кръг на Efbet лига и първи в шампионата за 2021 година.

Гостите откриха резултата в 12-ата минута, когато Спас Делев пусна къс пас към Жуниньо пред вратата и той от няколко метра направи 1:0. В края на полувремето Арда удари и напречната греда на Аргилашки след хубав удар на Лозев.

Втората част започна с гол за Арда, като Жуниньо отново се превърна в герой за кърджалийци с второто си попадение в мача, отбелязвайки за 2:0 в 53-ата минута.

Ботев записа най-добрата си възможност в 67-ата минута, в която Янсон удари напречната греда. Десет минути по-късно Арда можеше да води с 3:0, но опитът на останалия сам срещу вратаря Спас Делев да го прехвърли се превърна в подаване в ръцете на стража.

Гостите записаха трети пореден успех в срещите с „канарчетата“ и се доближиха на точка и мач повече зад втория и третия в таблицата Локомотив (Пловдив) и ЦСКА. Ботев пък е на три точки и мач повече от последния Етър.