Шок за Пиронкова! Тайванка я елиминира още на старта на Australian Open

Цветана Пиронкова отпадна още в първия кръг на Australian Open. Пловдивчанката отстъпи с 5:7, 2:6 на Су-Уей Сие от Тайван.

Азиатката, която е специалист в мачовете на двойки, се справи с Цвети за 77 минути, осъществявайки пет пробива в подаването на българската тенисистка.

Във втория кръг 35-годишната Сие ще се изправи срещу канадката Бианка Андрееску или румънката Михаела Бузарнеску.

ПЪРВИ СЕТ
Мачът започна отлично на Пиронкова, която проби още във втория гейм и поведе с 2:0. Това явно подейства на представянето на Сие, която спечели следващите четири гейма и обърна резултата до 4:2 в своя полза, успявайки на два пъти да пробие подаването на българката. Цвети успя да доведе сета до нов обрат, правейки брейк в сервиса на тайванката и стигайки до 5:4. След това обаче азиатката спечели три поредни гейма, включително и пробив в подаването на Пиронкова, а това се оказа достатъчно за спечелването на сета.

ВТОРИ СЕТ
Втората част започна катастрофално за пловдивчанката. Пиронкова допусна да бъде пробита в първите си два сервис-гейма. Съперничката ѝ взе своите подавания и поведе убедително с 4:0. Едва след това Цвети успя да спечели гейм във втория сет и да намали изоставането си. Сие взе подаването си и поведе с 5:1. В седмия гейм тайванката пропиля три мачбола, а Пиронкова не допусна нов пробив и намали на 2:5. Азиатката след това взе подаването си на нула и при четвъртия си мачбол спечели мача.