Русия спечели ATP Cup след убедителен успех над Италия

Русия спечели ATP Cup, след като на финала победи Италия с 2:0. Успехът дойде благодарение на двама играчи от Топ 10 на световната ранглиста – Андрей Рубльов и Данийл Медведев, които през седмицата записаха по четири победи на сингъл.

В първия мач от финалната среща Рубльов се наложи с 6:1, 6:2 над Фабио Фонини за 61 минути. Това беше първата му победа над италианеца от 2017 г. насам. Руснакът загуби само седем точки в осемте си сервис-гейма и пласира 23 уинъра за успеха.

В другия двубой Данийл Медведев победи Матео Беретини с 6:4, 6:2 за 80 минути. Това беше 14-ата му поредна победа и общо десета последователна над съперник от Топ 10. Руснакът спаси и двете възможности за пробив, до които достигна италианският му противник.

Така Русия стана вторият отбор в историята, спечелил ATP Cup. Надпреварата, която се провежда в Австралия преди Australian Open, започна през 2020 г., когато с титлата триумфира Сърбия.