ЦСКА удари Локо (София) преди подновяването на сезона, Кайседо с гол в дебюта си

ЦСКА победи Локомотив (София) с 3:1 в последната си контролна среща от зимната подготовка на тима. Непосредствено преди началото на двубоя на стадион „Българска армия“ се проведе и официалното представяне на отбора за пролетния дял от шампионата.

Срещата започна отлично за армейците, които откриха резултата още в 8-ата минута. Адалберто Пеняранда бе спънат в наказателното поле от Николай Цветков и главният съдия посочи бялата точка. Венецуелецът сам се нагърби с изпълнението и не сгреши, пращайки кълбото в десния ъгъл на вратата на гостите.

В 30-ата минута отново Пеняранда овладя топката на гърди в наказателното поле и подаде отдясно към Джером Синклер, който отигра с едно докосване, но ударът му премина покрай гредата.

До края на полувремето нямаше повече опасни положения пред някоя от двете врати и отборите се оттеглиха на почивка при резултат 1:0 за червените.

През втората част ЦСКА продължи да атакува и да владее повече топката.

В 52-ата минута Адалберто Пеняранда направи хубав пробив и стреля от дъгата на наказателното поле, но изстрелът му премина на сантиметри от десния страничен стълб на Божидар Митрев.

Веднага след това венецуелецът подаде много хубаво към появилия се след почивката Бисмарк Чарлз, който успя да шутира, но стражът на гостите спаси.

В 65-ата ганаецът успя да се пребори за една топка, която излизаше в тъч, напредна по лявото крило и подаде към Тиаго Родригез, който отправи много хубав и точен изстрел от границата на наказателното поле покачи резултата на 2:0.

В 70-ата минута в игра се появи новото попълнение на ЦСКА Жорди Кайседо, който замени Али Соу. Еквадорецът остави страхотни първи впечатления с изявите си на терена.

В 75-ата минута Бисмарк Чарлз овладя кълбото в централната зона на терена и премина през няколко противникови футболисти, като успя да преодолее и вратаря, но изстрелът му бе избит малко преди голлинията.

В 83-ата минута Локомотив (София) намали изоставането си в резултата с попадение на Георги Бабалиев. Две минути по-късно Тибо Вион напредна мощно по дясното крило и центрира към Жорди Кайседо, който с глава успя да открие головата си сметка с червения екип още в първия си мач за армейците.

Така ЦСКА записа напълно заслужена победа с 3:1 срещу Локомотив (Сф) в последната си контролна среща от зимната подготовка.

Следващият мач на тима ни е на 13 януари (събота) от 17:30 часа, когато ЦСКА гостува на Славия в двубой от XVII кръг на Първа лига.