Гришо е на 1/4-финал в Мелбърн след победа над Попирин

Григор Димитров се класира на 1/4-финалите в турнира „Мъри Ривър Оупън“ в Мелбърн, който е генерална репетиция за започващия в понеделник Australian Open. Българинът елиминира трудно австралиеца Алексей Попирин с 6:4, 6:7(5), 6:3, след като на старта се справи и с друг представител на домакините –  Андрю Харис с 6:3, 6:3.

Григор спечели първия сет срещу Попирин с 6:4, но загуби във втория след тайбрек – 5:7, което прати срещата в решителна трета част. В нея Димитров дръпна с 5:0, но последва спад в играта му, което позволи на австралиеца да намали до 3:5. Опитът на българина все пак си каза думата и Гришо спечели с 6:3, а с това и срещата. Мачът продължи 2 часа и 24 минути.

Двубоят беше първи между Димитров и Попирин, който в момента е на 114-ото място в световната ранглиста.

Това е четвърти пореден АТР турнир за Григор, на който достига до четвъртфинал. По-късно днес той ще излезе отново на корта за следващия си мач – срещу Корентен Муте от Франция, който елиминира Джеймс Дъкуърт със 7:6(4), 6:4.

За достигането си до 1/4-финалите българинът заработи 45 точки за световната ранглиста.