Браво! Пиронкова с героичен обрат над Векич в Австралия

Цветана Пиронкова продължава силното си представяне от началото на годината и се класира за третия кръг на турнира „Yarra Valley Classic“. Това стана факт, след като пловдивчанката обърна поставената под №6 Дона Векич от Хърватия за успеха с 1:6, 6:4, 6:2.

Първият сет не протече никак добре за Пиронкова. Тя допусна пробив още в третия гейм на частта. До края на сета българката така и не успя да спечели нито един от своите сервис геймове.

Втората част също започна лошо за българката. Векич проби във втория гейм и поведе с 2:0. Този път Цвети бързо върна брейка и последва размяна на спечелени собствени сервис геймове. Това продължи до деветия гейм, когато Пиронкова направи нов пробив, а след това взе подаването си, за да изравни резултата в мача.

Третият сет започна равностойно. Двете тенисистки печелеха подаването си до 2:2. След това Цветана Пиронкова направи пробив, който не само затвърди при свой сервис гейм, но направи още един брейк в подаването на Векич. Така българката поведе с 5:2 и при свой сервис спечели двубоя при първия с мачбол.

В третия кръг на турнира в Мелбърн Пиронкова ще се изправи срещу победителката от мача между Серина Уилямс (САЩ) и Дария Гаврилова (Австралия).