Пиронкова победи с лекота рускинята Самсонова

Цветана Пиронкова победи с лекота 6-2, 6-1 рускинята Людмила Самсонова на турнира Yarra Valley Classic.

Дона Векич е следващата съперничка на българската тенисистка.  Хърватката е №9 в схемата и бе победена от българката на US Open.

ПЪРВИ СЕТ

Българката с лекота спечели първия гейм, в който сервираше с 40-15. Пиронкова започна мача с двойна грешка, но след това серия от хубави сервиси донесе бързо спечелване на гейма.

Цвети взе и втория гейм, след като направи пробив от трети опит. С малки колебания на сервиса си тя стигна до успех и в третия гейм, но при 0-30 Самсонова изпусна отлична възможност, пращайки драйв волето си в мрежата.

Следващият гейм беше за Самсонова, която пропусна два геймбола, но в крайна сметка намали резултата с успешно излизане на мрежата.

Цвети беше повече от категорична в четвъртия гейм – 40-0. В него записа и първи ас в мача. Последва гейм на 0 за рускинята след няколко хубави комбинации и резултатът е намален – 4-2.

Цвети взе следващото си подаване за 5:2, като при 30-30 отново затрудни съперничката си със слайс форхенд, а след това реализира и геймбола си.

С нов пробив Пиронкова взе първия сет с 6-2. Самсонова започна гейма с две грешки, а в края направи още една и така сетът приключи след 31 минути игра.

ВТОРИ СЕТ

Пиронкова спечели първия сет с втори ас в мача при 40-30. Подобно на първия сет и сега Цвети проби сервиса на Самсонова и поведе с 2-0.

Победната точка дойде след несполучлив слайс бекхенд на рускинята. Изненадващо българката допусна пробив в следващия гейм и то на 0. Самсонова заложи на мощни ретури и това затрудни максимално Пиронкова.

Цвети върна веднага пробива с хубави ретури, но беше улеснена и от грешки на съперничката си. Резултатът вече е 4-1, след като Цвети не допусна изненада при сервирането, макар че Самсонова изравни до 30-30 с два дълбоки ретура.

Пореден пробив за Пиронкова и 5-1. Геймът вървеше добре за Самсонова, тя спечели и едно от най-дългите разигравания до момента за 30-40.

С невероятен ретур Цвети изравни, но двойна грешка на рускинята доведе до брейкбол, в който рускинята показа слаба психика и сгреши. В шестия Пиронкова нямаше никакви проблеми и бързо затвори гейма, сета и мача.