ЦСКА и Пирин врътнаха реми в Благоевград

ЦСКА и Пирин (Благоевград) завършиха наравно 0:0 в петата си контрола на армейците от предсезонната подготовка . Срещата се игра на стадион „Христо Ботев“ в Благоевград и бе излъчена пряко в клубната медия.

През първото полувреме ЦСКА бе по-добрият отбор на терена и имаше по-чисти положения за откриване на резултата. Георги Йомов излезе сам срещу вратаря на  домакините, но изстрелът му премина покрай вратата. Малко след това и гредата спаси Пирин от попадение след удар с глава на Али Соу и намеса на вратаря Димитър Шейтанов, който отклони топката точно толкова, колкото да не попадне в неговата мрежа. Така двата отбора се оттеглиха на почивка при нулево равенство.

През втората част ЦСКА продължи да атакува и да търси попадение. Армейците имаха териториално превъзходство и владееха повече инициативата на терена. В игра се появи дошлият на проби ганайски нападател Бисмарк Чарлс, който направи добро първо впечатление и се отличи с някои добри отигравания. С пропуски за червените се отличиха Адалберто Пеняранда, Георги Йомов, Греъм Кери и рожденикът в днешната среща Тиаго Родригез и така срещата завърши при нулево равенство. Армейците все още не са допускали гол във вратата си от началото на новата 2021 година.

Следващата контролна среща на ЦСКА е на 2 февруари (вторник), когато отборът ни посреща Ботев (Враца). Срещата е с начален час 15:00 часа и ще бъде излъчена пряко по Диема Спорт.