Арда с нова загуба в Турция, отстъпи на Кизилжар

Арда Кърджали загуби с 2:3 от казахстанския Кизилжар във втората си контрола от лагера в Турция. Българският тим падна и в първата проверка в Анталия – с 1:3 от полския Заглембе.

Тимът на Николай Киров поведе още във 2-ата минута.  Жуниньо открадна топката в наказателното поле на съперника и подаде към Александър Георгиев, който отблизо откри резултата.  Кизилжар изравни в 15-ата минута чрез Драченко, който реализира отсъдената дузпа, а в 29-ата минута стигна до пълен обрат с удар отдалеч.

В началото на второто полувреме грешка в центъра на отбраната на Арда принуди Иван Караджов да напусне наказателното поле, но от лошото му изчистване се възползва играч на Кизилжар, който  я прати за трети път във вратата на българския отбор.

В 82-ата минута Иван Коконов свали топката за Жуниньо в наказателното поле и бразилецът не сбърка за 2:3.