ЦСКА 1948 разсипа Септември (София) с 4:0 в първата си контрола

ЦСКА 1948 започна 2021 година с 4:0 над Септември (София) в проверка на „Арена Симитли“ в Симитли.

„Червените“ бяха с класа над своите противници, а попаденията реализираха Ивайло Климентов, Денислав Александров, Марио Топузов и Ангел Бастунов.

Срещата се игра пред погледа на благодетеля на ЦСКА 1948 Цветомир Найденов, който беше в компанията на Добрин Гьонов, Кирил Котев и Димитър Димитров – Каубоя. На трибуната беше и спортният директор на Септември Кристиян Добрев.

Като титуляри в тима на Красимир Балъков започнаха Ивайло Чочев и новото попълнение Ангел Лясков. „Червените“ откриха резултата в деветата минута. Грешка на Мартин Ачков позволи на Бастунов да напредне отдясно по атаката, последва подаване към Ивайло Климентов – Испанеца, който не сбърка от пет-шест метра – 1:0 за ЦСКА 1948.

След само 120 секунди Александър Александров центрира отдясно и Денислав Александров прати топката в далечния ъгъл с глава – 2:0 за тима от efbet Лига.

В 27-ата минута Алвеша изсипа нова топка в наказателното поле на Септември (София). Климентов свали назад за своя съотборник Марио Топузов, който с чудесен удар и помощ от горната греда покачи на 3:0 за хората на Бала.

В началото на второто полувреме се извършиха смени, традиционни за контролните мачове. В 57-ата минута резервата Серкан Юсеин изведе на добра позиция Бастунов пред вратаря Иван Василев. Последва добра проява на крилото на ЦСКА 1948, който се ориентира добре в ситуацията и прати топката зад голлинията – 4:0 за отбора в червено.

В 66-ата минута новото попълнение на ЦСКА 1948 Стефан Статев направи отличен пробив отляво, остави зад гърба си няколко бранители и стреля. В последния миг обаче стражът Василев отби с една ръка и предотврати гола.

В 86-ата минута Кристиян Тасков от Септември (София) изскочи пред Даниел Наумов, но шутира право в ръцете на вратаря, пропускайки да донесе почетен гол на своя отбор.

ЦСКА 1948 4:0 Септември (Сф)
1:0 Ивайло Климентов (9)
2:0 Денислав Александров (11)
3:0 Марио Топузов (27)
4:0 Ангел Бастунов (58)